Lasérová terapia

13 položiek

Čo je biostimulačná laserová terapia?

Liečba laserovým žiarením je bezpečná metóda fyzikálnej terapie, ktorá vyvoláva regeneračné procesy v tkanivách. Ošetrenia sú bezbolestné a bezpečné, preto ich možno použiť ako pri chronických ochoreniach, tak aj pri subakútnych a akútnych stavoch.

Biostimulačná laserová terapia, známa aj ako nízkoenergetická laseroterapia, využíva prístroje, ktoré generujú laserové žiarenie v rozsahu viditeľného svetla a infračerveného svetla, ktorého výkon sa pohybuje od 1 do 500 mW. V prípade biostimulačnej laserovej terapie(LLLT. Low Level Laser Therapy) pravdepodobnosť vedľajších účinkov je veľmi nízka. Počas zákroku sa teplota tkaniva zvýši o menej ako 0,5 stupňa Celzia. Laserové sondy generujúce žiarenie 500-760 nm sa používajú na ožarovanie tkanív umiestnených plytko pod povrchom kože, pri hlbšie uložených ochoreniach sú tkanivá ožarované infračerveným žiarením 800-950 nm.

Parametre liečby sa prispôsobujú konkrétnym chorobným jednotkám a účinnosť liečby závisí od ich správneho výberu. Pri rôznych ochoreniach platia rôzne vlnové dĺžky žiarenia a energetické dávky. V biostimulačnej terapii ani málo, ani príliš veľa energie neprinesie želané účinky.

laserová terapeutická sprchová sonda
Medzi liečebnými parametrami ovplyvňujúcimi priebeh a výsledky liečby je dôležitý aj správny výber pulzovej frekvencie. Moderné prístroje sú často vybavené encyklopédiami liečby. Zariadenia je možné ovládať aj pomocou individuálne nastavených parametrov v manuálnom režime. Použitie Encyklopédie vám v prípade pochybností o výbere parametrov umožňuje mať istotu, že liečba bude vykonaná s najvyššou možnou účinnosťou.

Ako pacientom pomáha biostimulačná laserová terapia?

Nízkoenergetické laserové žiarenie má analgetický, protiopuchový a protizápalový účinok. Biostimulačná laserová terapia sa už roky používa v reumatológii a fyzioterapii. Táto metóda sa odporúča najmä v prípade ťažko sa hojacich rán, vredov a pri liečbe bolesti. Účinnosť liečby je potvrdená vykonaným výskumom. Medzi typmi terapie pomocou nízkoenergetického lasera možno nájsť ošetrenia tzv Laseropunktúra – zákrok zahŕňajúci stimuláciu biologicky aktívnych bodov pomocou laserových lúčov. Laserpunktúra, vykonávaná pomocou špeciálne navrhnutého optického vlákna, nespôsobuje bolesť, komplikácie ani potrebu narúšať kontinuitu kože a iných tkanív pacienta.

laser terapia aparaty
Nízkoenergetická laserová terapia
funguje:
Antiedematózne
Protizápalové
Zlepšuje mikrocirkuláciu
Urýchlenie rekonštrukcie tkaniva
Stimulácia imunitných procesov
Okrem toho je efekt použitia laserovej biostimulačnej liečby okrem iného zvýšenie hladiny endorfínov, zvýšenie aktivity sodíkovo-draslíkovej pumpy, zvýšená syntéza ATP, DNA a RNA, efektívnejšie vstrebávanie lymfedému, zvýšená fagocytóza a angiogenéza a zvýšenie počtu mitochondrií v bunke (rýchlejšia bunka metabolizmus).

prístroje na laserovú terapiu
Aplikácia biostimulačnej laserovej terapie.
Aké choroby lieči?

Táto bezpečná metóda má množstvo využití vo fyzikálnej terapii. Indikácie pre použitie biostimulačnej terapie sú také ochorenia ako:

Degeneratívne zmeny v kĺboch
Degeneratívne zmeny chrbtice
Nervózny
Subakútne a chronické stavy tkanív
Subakútne a chronické stavy kĺbov
Preležaniny, vredy a hematómy
Zápal laterálnej epikondylitídy humeru
dna
Syndróm karpálneho tunela
Bolesť svalov spôsobená zraneniami
Kalaneálna ostroha
Zlomeniny, výrony, výrony
Poškodenie nervov
Ťažko sa hojace rany
V súčasnosti sa využívajú liečby využívajúce pozitívny vplyv laserových lúčov, napr. v dermatológii, stomatológii, športovej medicíne a kozmeteológii.

Podkategórie

Výrobca:

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Zobraziť:
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie