EREKTILNÁ DISFUNKCIA
Erektilná dysfunkcia
Čo je erektilná disfunkcia?
Impotencia alebo erektilná disfunkcia (ED) je definovaná ako neschopnosť dosiahnutia a udržania erekcie, dostatočnej k vykonaniu uspokojivého pohlavného styku. ED postihuje mužov ďaleko viac než iba vlastnú mužskú sexualitu. Emócie, neistota, problémy v partnerskom živote a ďalšie aspekty sú spojené s problémom ED. Hoci sa ED častejšie vyskytuje u starších mužov, vo väčšine prípadov sa nejedná o neodvratný proces starnutia.
Aké sú príčiny erektilnej disfunkcie
O takzvaných psychogénnych príčinách môžeme hovoriť v 10% prípadov. V 90% prípadov sa jedná o organickú poruchu.
To znamená konkrétne ochorenie, ktoré postihuje niektorú časť organizmu potrebnú pre vznik erekcie.
Najčastejšie sa jedná o cievy alebo nervy. V starobe potom väčšinou o pokles mužských hormónov (Androgénov).
Erektilnú disfunkciu môže ovplyvniť celá rada ochorení, napr. cukrovka, srdcové – cievne ochorenie, choroby štítnej žľazy, prostaty, nervového systému, močového ústroja a tiež celá rada ochorení nervových a psychických.
Môže tiež ísť o dôsledok používania chemických liekov, napr. na vysoký krvný tlak, depresiu, žalúdočné vredy a ďalších...
Štatistika
Zo štatistík vyplýva, že viac ako 100 miliónov mužov vo svete má problémy s erekciou. Podľa prieskumu v Českej republike priznáva poruchu erekcie každý druhý muž vo veku 35 – 65 rokov.
Možnosti liečby
Jednou možnosťou sú umele vyrobené lieky, ale nemali by sme ich zbytočne užívať bez toho, aby sme si overili či neexistuje bezpečnejšia alternatíva bez vedľajších účinkov na náš organizmus.
Príroda nám našťastie v tejto oblasti dokáže poskytnúť mnohé účinné prostriedky, ktoré majú vplyv nielen na erekciu, ale celkove zlepšujú zdravotný stav celého organizmu prirodzenou cestou bez vedľajších účinkov.
Čoho by sme sa mali vyvarovať?
Alkohol
Alkohol je nepriateľom potencie hneď tri krát. Spôsobuje zánik pohlavných buniek, zmenšuje životaschopnosť spermií a narušuje väzby medzi mozgom a pohlavnými orgánmi. V dôsledku toho sa do krvi dostáva menej hormónov spôsobujúcich plnohodnotnú erekciu. Nadmerná konzumácia alkoholu tiež potlačuje tvorbu androgénov – mužských pohlavných hormónov.
Fajčenie
Nikotín bráni prekrveniu penisu a znižuje v ňom arteriálny tlak. Práve preto sa nemôže naplniť krvou, keď je treba. Toxické látky z dymu poškodzujú dozrievanie spermií, tie potom strácajú pohyblivosť a správny tvar. Pokiaľ ste sa rozhodli skoncovať s fajčením, môže Vám v tom pomôcť prírodný produkt STOPNIK, ktorý obsahuje látky spôsobujúce nechuť k cigarete.
Tieto metódy sa dajú používať len vtedy, keď sa uistíte, že nočné pomočovanie nie je dôsledkom patologickej chyby močového ústrojenstva alebo metabolického ochorenia. To však môže zistiť iba lekár na základe nevyhnutných laboratórnych testov (analýzy moču a ultrasonografie močových ciest či pohlavných orgánov) a celkového stavu dieťaťa.
Marihuana
Prudko znižuje hladinu mužských pohlavných hormónov, poškodzuje chromozómy a podporuje nežiadúce genetické zmeny.
Anaboliká
Sú svojím zložením veľmi podobné hlavnému mužskému hormónu testosterónu. Toto má však svoje riziko – organizmus potom analyzuje prítomnosť anabolík ako zvýšenú hladinu testosterónu, a tak brzdí jeho prirodzenú tvorbu, čo môže spôsobiť impotenciu.
Cholesterol
U mužov s vysokou hladinou cholesterolu je riziko impotencie nadpriemerné. Cholesterolové pláty upchajú cievy vedúce do penisu a znížia tak krvný tlak potrebný k udržaniu erekcie. Ak chcete nebezpečenstvo spojené so zvýšenou hladinou cholesterolu znížiť, mali by ste konzumovať veľa ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov, primerané množstvo chudého mäsa a len málo nasýtených tukov obsiahnutých v masle, tvrdých syroch, mäsovom tuku a v hydinovej koži.
Nadváha
Nadváha narušuje hormonálnu rovnováhu, čo sa môže prejaviť nedostatočnou produkciou hormónov potrebných pre dosiahnutie erekcie.
Chemické látky
Štúdie amerických vedcov dokázali, že z dvoch stoviek najrôznejších liekov až šestnásť z nich môže zapríčiniť impotenciu. Medzi najrizikovejšie patria niektoré lieky používané pre liečbu vysokého krvného tlaku, depresie, nespavosti, žalúdočných vredov, nádorov, a niektoré liečivá používané pri alergiách.
LIEČBA PULZNÝM MAGNETOTERAPEUTICKÝM PRÍSTROJOM DIMAP:
Popis:
Využíva sa veľmi účinne vazodilatačný efekt PMP. Keďže pulzné magnetické pole rozširuje cievy, dochádza k lepšiemu prekrveniu oblasti panvy a lepšiemu zásobeniu kyslíkom, pôsobením PMP prístroja DIMAP sa zlepšuje schopnosť dosiahnuť a udržať erekciu.
Doporučené programy:
Liečba je doporučená programom A a špeciálnymi programami 6 a 9 s doporučovanými frakvenciami v rozsahu 18 až 25 Hz.
Doporučený počet denných expozícií:
2-3 krát denne a pred pohlavným stykom.
Dokedy aplikovať liečbu?
Podľa potreby, používať taktiež preventívne (1 krát denne).
Pre získanie ďalších informácií môžete využiť napríklad RÝCHLY KONTAKT v spodnej časti stránky, alebo SKYPE magnetoterapia.sk !